„Ciało pamięta i co dalej?” warsztat rozwojowy z elementami pracy z ciałem i ustawień systemowych.

warsztat rozwoju osobistego agnieszka tarkowska holandia warsztat rozwojowy

Ciało pamięta wiele. Jest jak mapa. Mózg i ciało przetwarzaja zapamietuja i utrwalaja rożne zdarzenia, rownież te traumatyczne. Niektóre zapamiętujemy świadomie, niektóre zostaja „zamrożone” w naszym ciele, o niektórych wolelibyśmy zapomnieć; a niektóre wracaja do nas w postaci „flash backów” chociaż tego nie chcemy. Mozemy miec do tego dostep.
Na warsztacie zaprezentuje rożne sposoby kontaktu z nasza pamiecia ciała byś doswiadczyc niewyklosci tej mapy. Gdy zdarza cos trudnego, traumatycznego, to budujemy wokoł tego sposoby poradzenia sobie z tym; ktore z czasem moga zmienic sie w strategie przetrwania. To nasze mechanizmy obronne. Czesto nie doceniamy ich wartosci. To wokoł nich buduja sie nasze zasoby i mocne strony. Tu zaprosze Cię do doświadczenia jak Twoje strategie obronne Ci służą. Co dobrego wniosły w Twoje życie.
Bardzo doceniam i szanuje nasze mechanizmy obronne. Ich moc i wartość. Będziemy pracowac łagodnie, krok po kroku, na Twoich zasobach. Pamiętaj, że to warsztat. Na głeboką prace ktora wyma ga czasu i odpowiedniego przygotowania zapraszam do gabinetu terapeuty.
W czasie warsztatu zaprosze do „Magicznego sklepu”; gdzie bedziesz mógł wymienić swoją niechcianą ceche na jakiś zasób. To nie jest obietnica handlowa. Ten koncept wykorzystal juz Wilbert Baumker w 1978 roku. Stworzyl „Magiczny Sklep”. Mozna bylo tam kupic wrzystko, a w zamian oddac wszystko czego sie nie chce.
Nasze strategie obronne moga się jednak usztywnić I rozlać na inne obszary życia dlatego czasami tak bardzo ich w sobie nie lubimy. Popatrzymy tam troche razem.
Zapraszam Cię na warsztat który pomoże bardziej zrozumiec siebie, zwróci uwage na twoje mocne strony. Wtedy łatwiej jest popatrześ tam; gdzie kiedyś nie mogłeś sam bo byłeś dzieckiem zależnym od dorosłego.
Staram sie o bezpieczną i życzliwą amtosfere. Dbam o tajemnice grupy. Korzystam ze współczesnej wiedzy na temat traumy i pamięci ciała.
Wierze w moc ciała; emocji i ducha.Podczas warsztatów: (spotykamy się już dziewiąty raz w Hilversum).
– Doświadczysz siebie w większej obecności i świadomości swojego ciała;
– Spotykamy sie w bezpiecznej, nieoceniającej atmosferze.
– Pokaze Ci jak powiększac swoja umiejętność radzenia sobie z trudnymi uczuciami.
– Popatrze z Miłością na bariery oddzielające Cię od Siebie
– Twój potencjał, twoje zasoby, mocne strony będą Cię wspierać.
W trakcie warsztatu odbędą się miedzy innymi:
– Ćwiczenia oddechowe oparte o wiedze pracy z traumą wspierające proces zmiany,
– Ćwiczenia w parach otwierające kontakt z drugą osobą,
– Ćwiczenia ustawieniowe jako baza do zmiany,
– Cwiczenia pracy z ciałem wzmacniające kontakt z czuciem swojego twojego ciała w ruchu,w muzyce,
– Bazowe informacje merytoryczne na temat pracy ustawieniowej w temacie.
-Uśmiech,poczucie humoru, radośc,lekkość bycia w gratisie:)
To warsztat ustawień systemowych; jednak podczas jego trwania korzystam z wiedzy psychoterapeutycznej, terapii traumy i pracy z układem nerwowym, pracuje z ciałem i emocjami; bo nie chce i nie umiem już tej wiedzy i doświadczenia oddzielić.
Informacje praktyczne;
Warsztat odbedzie się 4 go lutego 2023roku w godzinach 10.00-17.00,
Adres: Emmastraat 5 obok St Vitus Kerk Hilversum.
Przyjedż prosze punktualnie lub wcześniej. Sala będzie otwarta od 9.30. Zapraszam Cię rozgość się, znajdz dla siebie przestrzeń. Możesz przynieść swój koc, poduszkę, ciepłe skarpety, wszystko czego Ci potrzeba by poczuć się komfortowo.
Przyjdz w wygodnym dla siebie stroju.
W trakcie warsztatów planuje dwie przerwy kawowe/herbaciane z poczęstunkiem. W razie potrzeby techniczne 5 minutowe.
Przerwa godzinna ok.12.30-13.30 na lunch we własnym zakresie (w sali jest kawa,herbata; mikrofala), tym razem to czas przedświateczny; możemy też wspólnie usiąść i podzielić się swoim smakołykiem światecznym jesli bedziesz miał na to ochote.
To miejsce w centrum wiec 2 min pieszo do pobliskich barów I restauracji.
Parking jest bezpłatny, za wjazdem do Kościoła obok sali warsztatowej.
Zapisy I dodatkowe informacje pod nr tel. +31 652823335
lifeinbalancehilversum@gmail.com
www.centrumpsychoterapii.com
Inwestycja;140 euro,płatne przelewem bankowym; Life in balance Hilversum
NL 17 ABNA 0872702367
Prowadząca;
Agnieszka Tarkawska -Nowak
Jestem terapeutą integratywnym. Posiadam Europejski Certyfikat Psychoterapii zarejestrowany w Holandii, Certyfikat Psychoterapii Intergratywnej, Certyfikat Specjalisty Terapii Uzależnień. Ukończyłam Szkołę Ustawień sysytemowych Gerharda Walpera a niedawno 3 letni zaawansowany kurs Somatic Experiencing (Terapia pracy z trauma i chronicznym stresem).
Jestem członkiem Niderlandzkiego Stowarzyszenia Psychoterapii (NAP).
Mieszkam i pracuję w Hilversum w północnej Holandii. Posiadam 20 lat doświadczenia, które zdobyłam podczas pracy w szpitalu, poradni oraz w prywatnej praktyce.
Od kilku lat specjalizuje sie w pracy z doświadczeniem emigracyjnym.
Pomagam integratywnie, dopasowując metody pracy indywidualnie do każdej osoby i problemu. Chętnie wykorzystuję metodę Somatic Experiencing i ustawień systemowych. Pracuję w kontakcie z ciałem i emocjami, z traumami rodowymi, rodzinnymi oraz procesowo. Pracuję w kontakcie indywidualnym, z parami, rodzinami, prowadzę grupy i warsztaty.
Jestem meżatką mam trójkę cudownych dzieci i kota.
Lubie podróżować, smakować życie,czuć wszystkimi zmysłami.
Pełne informacje na stronie www.centrumpsychoterapii.com

Udostępnij

Agnieszka Tarkawska-Nowak​

Agnieszka Tarkawska-Nowak​

Psychoterapuetka, praktyk SE, NARM i ustawień systemowych.

Recommended articles