Wierzę, że w prawdziwym kontakcie z drugą osobą można  dotknąć swojej duszy i poruszyć serce.

Słowo „terapia” pochodzi od greckiego słowa „therapeuéin”, które oznacza „opiekować się, oddaj chwałę ”; w szerszym znaczeniu -„ uzdrawiać ”.

Terapia to relacja międzyludzka, która jest lecząca. Żeby tak było wymaga pracy i zaangażowania obu osób. Badania mówią, że ogromny wpływ na efekt leczenia ma w kolejności: motywacja do zmiany, osobowość terapeuty a na na końcu narzędzia i zastosowane  sposoby pracy.

Terapia ma zarówno zalety, jak i przynosi konsekwencje. Ryzyko może obejmować doświadczanie nieprzyjemnych uczuć, takich jak smutek, poczucie winy, niepokój, złość, frustracja, samotność i bezradność, ból, które kiedyś nie mogłeś poczuć bo było ich za dużo,były za silne albo za gwałtowne. Jednocześnie terapia często prowadzi do polepszenia relacji z ludzmi, uczy radzić sobie z trudnymi uczuciami, uczy większej świadomości i kontaktu ze sobą, umiejętności radzenia sobie i rozwiązywania konkretnych problemów, daje możliwość odzyskania poczucia sprawczośći i siły.

Terapia jednocześnie  wymaga bardzo aktywnego wysiłku z Twojej strony. Pracy po za sesjami.

Pierwsze sesje to konsultacje podczas których pomogę ponazywac Twoje potrzeby, doświadczysz na czym może polegać nasza praca. W tym miejscu omówimy Twoje cele leczenia. To jest tez moment na to zeby sprawdzic czy czujesz sie ze mną dobrze, chcesz zaufać, odczuwasz nadzieję. To czas na Twoje pytania, omówienie watpliwości. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o skierowanie do innego terapeuty i zakończyć terapię w dowolnym momencie. Masz prawo do rozważnej, bezpiecznej i pełnej szacunku opieki.

Jeśli uważasz, że nie możesz czekać na oddzwonienie, kolejną wizytę lub jeśli nie jesteś w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa, udaj się do najbliższego lekarza, oddziału ratunkowego, przychodni najbliższego szpitala.

Ogromny wpływ na efekt leczenia ma:

N

motywacja do zmiany

N

osobowość terapeuty

N

narzędzia i zastosowane sposoby pracy