O mnie

Agnieszka Tarkawska-Nowak – Twoja droga do zdrowia psychicznego

Jestem Agnieszka Tarkawska-Nowak, terapeuta integratywny, trener Somatic Experiencing, ustawień systemowych i  NARM  z ponad  20-letnim doświadczeniem w pracy w szpitalu, poradni oraz prywatnej praktyce. Mieszkam i prowadzę konsultacje w Hilversum, Amsterdamie i Urtechcie, gdzie każdego dnia pomagam osobom odkryć co stoi na przeszkodzie by móc skontaktować się  ze swoim potencjałem i żyć jak pragną.

agnieszka psychoterapia 1

Moje specjalizacje

Zapraszam Cię do zapoznania z różnymi formami spotkań,które oferuje:

Konsultacje Indywidualne

Stosuję indywidualnie dostosowane techniki terapeutyczne, aby wspierać Cię w osiągnięciu osobistych celów i pragnień oraz wyzwań życiowych. Przynoszę ze sobą wrażliwość i szacunek oraz dużą wiedzę o tym, co leczy i pomaga.

Problemy Par

Pomagam parom w znalezieniu przeszkód,które stoją na drodze do rozwiązywania konfliktów i odnajdywaniu nowej jakości w relacjach, wykorzystując sprawdzone metody pracy z emocjami i komunikacją.

Terapia Online

Oferuję również sesje terapeutyczne online, umożliwiając wsparcie bez względu na odległość, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych.

Unikatowe Techniki

Osobiste inspiracje oraz zapał do rozwoju zawodowego pozwalają mi na stosowanie różnych technik terapeutycznych, w tym pracy z traumą szokową metodą Somatic Experiencing; traumą rozwojową metodą NARM (Neuroaffective Relational Trauma Model) oraz traumą transgeneracyjna metodą ustawień systemowych.

Terapia Grupowa

Prowadzę grupy wsparcia i warsztaty rozwojowe, w których tworzę przestrzeń dla dzielenia się doświadczeniami i wspólnej pracy nad rozwojem osobistym i osobistą zmianą.

Kręgi Kobiet

Tworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni dla kobiet, aby mogły dzielić się swoimi doświadczeniami, wzmacniać swoje mocne strony i rozwijać się wspólnie w duchu kobiecej solidarności i empatii.

Certyfikaty

Poniżej znajdziesz przegląd moich najważniejszych dyplomów, szkoleń i stowarzyszeń zawodowych których jestem członkiem.

Moja metoda pracy jako hipnoterapeutka i terapeutka

Jako psychoterapeutka, koncentruję się na indywidualnych doświadczeniach klientów, tworząc bezpieczną przestrzeń do pracy nad emocjami i umysłem. Łączę psychoterapię z elementami hipnoterapii, aby wspierać głębokie zrozumienie i osobisty rozwój każdej osoby.

Jak pracuję?

Moje podejście terapeutyczne jest holistyczne i dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Specjalizuję się w terapii traumy rozwojowej, szokowej i transgeneracyjnej a od ponad 10 lat pracuje z Polakami z doświadczeniem emigracyjnym na całym świecie. Pracuje indywidualnie, z parami, rodzinami, a także prowadzę grupy wsparcia i warsztaty rozwojowe.

Moje doświadczenie i edukacja

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach zawodowych (m.in. psychoterapia zaburzeń lękowych, depresyjnych, diagnoza kliniczna, hipnoza, praca z traumą transgeneracyjną, praca z traumą szokową i chronicznym stresem (PTSD) w podejściu Somatic Experiencing. Obecnie pogłębiam moje doświadczenie w pracy z traumą rozwojową ucząc się NARM (Neuroaffective Relational Trauma Model) w Instytucie Terapii Psychosomatycznej. (NARM) to zaawansowane szkolenie kliniczne dla specjalistów, to model pracy z traumą przywiązania, relacyjną i rozwojową.
Swoją pracę stale superwizuję. Przestrzegam kodeksu etycznego European Association for Psychotherapy oraz NAP (Nederlandse Association of Psychotherapy).

Moje inspiracje

Moim bazowym wykształceniem jest psychoterapia integratywna. Otwarła mi oczy na różne sposoby pomagania. Dzięki superwizor – Dagmarze Kuczyńskiej-Ginko dowiedziałam się , że najpierw liczy się człowiek, a diagnoza i objawy potem.Nauczyciel Gerhard Walper uczy mnie życzliwości do ludzi i nazywania rzeczy takimi jakimi są, dlatego chętnie korzystam z wiedzy i doświadczeń ustawień systemowych Berta Hellingera.
Przygoda z Somatic Experiencing w Instytucie terapii Psychosomatycznej otworzyła mnie na kontakt z czuciem emocji i czuciem swojego ciała jednocześnie. Pokazała świat układu nerwowego w nowej odsłonie. Tutaj chętnie się uczę.
Obecne szkolenie NARM z traumą relacyjną pokazuje znaczenie więzi i wczesnej traumy relacyjnej.
Praca w szpitalu psychiatrycznym na oddziale uzależnień nauczyła mnie pokory do ludzkiego losu.
Praca w poradni dla rodzin wiary, że dając wsparcie, można odzyskać siłę.
Praca we własnej praktyce, że różnorodność ludzkich doświadczeń, łączy Miłość.
Praca w Holandii otworzyła mnie na pracę online, na doświadczenie emigracyjne, pracę z granicami i ich przekraczaniem.
Praca z grupami pozwoliła zaufać większej energii, która prowadzi do zmiany.

Otwartość na nowe

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie emigracyjne pokazało mi,że chętnie się  uczę od nowych  środowisk, uczestniczę w  różnorodnych szkoleniach, biorę udział w superwizjach, konferencjach zawodowych niezależnie od kraju zamieszkania.Zdecydowanie życie na emigracji wzmocniło moją ciekawość na nowe i więcej.

Edukacja i kariera zawodowa

Jestem terapeutką integratywną, która z doświadczenia wie, że traumę można uleczyć, a zatrzymaną tam energie odzyskać do życia! Mieszkam i pracuję od ponad 10 lat w Hilversum, w północnej Holandii. Wcześniej przez 10 lat mieszkałam w Warszawie i wiele lat w Krakowie. Posiadam ponad 20 lat doświadczenia, które zdobyłam podczas pracy w szpitalu, poradni oraz w prywatnej praktyce.

A prywatnie...

Życie Poza Gabinetem

W moim życiu prywatnym pełnię rolę żony i matki trójki wspaniałych dzieci, które codziennie uczą mnie nowych perspektyw i bezwarunkowej miłości. Nasz dom współdzieli również czworonożny przyjaciel – kot, który swoim spokojem i niezależnością wnieosi wyjątkowy balans do naszego rodzinnego życia.

Pasjonuje mnie podróżowanie, które pozwala mi nie tylko odkrywać nowe kultury i tradycje, ale również czerpać inspirację od ludzi z całego świata. Kulinaria to moja kolejna pasja – gotowanie to dla mnie forma relaksu i sztuki, gdzie mogę eksperymentować ze smakami i dzielić się nimi z bliskimi.

Pasja i równowaga - moje życie poza pracą

Czerpię radość z małych rzeczy – wspólne chwile z rodziną, spacer po lesie, czy też poranna filiżanka kawy w ciszy. Jestem miłośniczką literatury, a książki to dla mnie okno do innych światów i źródło nieskończonej wiedzy.

Fascynuje mnie różnorodność ludzkiego doświadczenia. Uwielbiam słuchać historii innych, odkrywać ich unikatowe ścieżki życia i uczestniczyć w ich podróży jako terapeuta i przyjaciel.

W moim życiu ważną rolę odgrywa równowaga – staram się łączyć troskę o dobrostan psychiczny moich klientów z dbałością o własne zdrowie i samopoczucie. To równowaga między profesjonalnym zaangażowaniem a życiem prywatnym pozwala mi na bycie w pełni obecną zarówno w gabinecie, jak i w domowym zaciszu.

agnieszka psychoterapia 1
agnieszka psychoterapia 3
agnieszka psychoterapia 5
agnieszka tarkowska psychoterapia holandia