Terapia online

W poszukiwaniu wewnętrznej harmonii

Rozumiem, że podejmowanie decyzji o rozpoczęciu terapii może być wielkim krokiem. Dlatego pragnę uczynić ten proces jak najłatwiejszym i najbardziej komfortowym dla Ciebie.
Terapia online oferuje szereg unikalnych zalet, które mogą pomóc Ci w Twojej podróży ku lepszemu samopoczuciu.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz za granicą, czy po prostu preferujesz komfort i bezpieczeństwo własnego domu, mogę Cię wspierać, korzystając z nowoczesnych narzędzi technologicznych. Zapraszam Cię do odkrycia trzech kluczowych elementów, które sprawiają, że terapia online jest wyjątkowa i jak może ona służyć Twojemu dobrostanowi:

Komfort i bezpieczeństwo Twojego domu

W terapii online, masz możliwość pracy nad sobą i uzyskania wsparcia w zaciszu własnego domu, w miejscu, które jest dla Ciebie bezpieczne. Unikasz też konieczności dojazdów, co jest szczególnie ważne, gdy różne okoliczności życiowe ograniczają Twoją możliwość podróżowania.

Dostępność językowa i kontynuacja terapii

Terapia online otwiera przed Tobą drzwi do kontynuacji terapii nawet jeśli mieszkasz za granicą i chciałabyś kontynuować terapie w ojczystym języku, lub nie chcesz przerywać już rozpoczętej terapii. Jest to również znakomite rozwiązanie, gdy z różnych powodów musisz przebywać w domu.

Technologiczne narzędzia na Twoje usługi

Sesje realizowane są za pośrednictwem narzędzi takich jak Zoom czy Skype, a czasami przez aplikację WhatsApp, co umożliwia nam nie tylko słyszenie, ale także widzenie się podczas rozmowy, dodając osobisty charakter naszym spotkaniom.

Pierwsze kroki i ochrona prywatności w terapii online

Rozpoczynając terapię online, rozumiem, że pierwsze kroki mogą być nieco krępujące. Dlatego oferuję osobom, które decydują się na terapię po raz pierwszy, 10-minutowy bezpłatny kontakt online. To okazja, abyśmy mogli się lepiej poznać i wspólnie ocenić możliwości współpracy. Jednocześnie jestem świadoma potencjalnych zagrożeń związanych z terapią online, takich jak nieprzewidziane problemy techniczne, które mogą zakłócić transmisję danych. Z mojej strony, podejmuję wszelkie starania, aby zminimalizować te ryzyka i zapewnić ochronę Twojej prywatności podczas każdej sesji.

Pierwsze kroki i ochrona prywatności w terapii online

Warto pamiętać, że terapia online nie jest usługą ratunkową i nie zastąpi wsparcia w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że możesz wyrządzić krzywdę sobie lub innym, zalecam natychmiastowy kontakt z najbliższym szpitalem lub inną odpowiednią instytucją.

Wymagania i warunki uczestnictwa

Aby w pełni korzystać z terapii online, potrzebne jest spełnienie pewnych warunków, w tym odpowiedniego sprzętu oraz miejsca umożliwiającego skoncentrowaną i poufną rozmowę. Zwracam się także z prośbą o nie nagrywanie naszych sesji, zobowiązując się do tej samej dyskrecji z mojej strony.

Żeby móc skorzystać z terapii online potrzebujesz:

Smiling young female bloger using laptop and making video call at her home.

Technologiczne przygotowanie

mieć zapewniony niezbędny sprzęt komputerowy lub telefoniczny oraz dostęp do Internetu

thankful-patient-VGY8PEZ.jpg

Przygotowanie przestrzeni do sesji

mieć zaaranżowane miejsce z wystarczającym oświetleniem i prywatnością, które jest wolne od rozpraszaczy lub ingerencji w sesję online

Zachowanie poufności i szacunku

Pamiętaj prosze, że nie wyrażam zgody na nagrywanie naszych sesji. Jest to istotne, aby zapewnić bezpieczną i poufną atmosferę dla obu stron. Szanując prywatność i dyskrecję, stwarzamy przestrzeń, w której możesz czuć się komfortowo, dzieląc się swoimi myślami i uczuciami. Wspólnie budujemy relację opartą na zaufaniu i szacunku, co jest kluczowe dla skutecznej terapii.
Z mojej strony możesz wymagać tego samego. 

Dbam również o poufność , stosując odpowiednie środki ochrony danych. Moje zaangażowanie w utrzymanie tych standardów jest równie ważne, jak Twoje, aby proces terapeutyczny był bezpieczny i skuteczny.

Umów się na konsultacje

Czy potrzebujesz wsparcia psychoterapeutycznego? Zapraszam na bezpłatną, 15-minutową konsultację, abyśmy mogli wspólnie ocenić, jak mogę Ci pomóc. To Twoja szansa na pierwszy krok w kierunku lepszego samopoczucia.

Wypełnij krótki formularz poniżej, a ja skontaktuję się z Tobą, aby umówić nasze spotkanie.

Sad woman crying during psychotherapy at professional clinic
Young women on group psychotherapy talking about the rules
Woman psychologist talking with patient consultation diagnosis problem. High quality photo
Happy mother and son playing role games with toys together in living room. Child psychotherapy process. Study in games and dialogs. Happy family. Young mother and son doing activities at home.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące psychoterapii

Integruję różnorodne podejścia, dopasowując metody pracy indywidualnie do każdej osoby i jej problemu. Skupiam się na pracy z traumą rozwojową, relacyjną, pracy z emocjami w kontakcie z ciałem, ustawieniach systemowych  oraz na terapii procesowej.

Oferuję sesje indywidualne, dla par, rodzin, a także prowadzę grupy i warsztaty.

Nie przepisuję leków. W razie potrzeby mogę zalecić konsultację z innym specjalistą.

Najlepiej skontaktować się ze mną telefonicznie. W trakcie rozmowy ustalimy termin i omówimy, w jaki sposób mogę pomóc. Konsultacja trwa zazwyczaj około godziny.

Mam Europejski certyfikat psychoterapii zarejestrowany w Holandii, jestem członkiem Nederlandse Associatie voor Psychotherapie (NAP) oraz należę do Beroepsvereniging VMP.

Jestem praktykiem SE (Somatic Experiencing) oraz terapeutą NARM i ustawień systemowych.

Spotkania trwają 50 minut i są organizowane raz w tygodniu lub co dwa tygodnie, w zależności od potrzeb i uzgodnień. Czas i częstotliwość sesji mogą być dostosowywane indywidualnie.

Jeśli klient się spóźni, wizyta zakończy się o zaplanowanej godzinie. Pomiędzy sesjami przeznaczam 10 minut na sprawy administracyjne.

Proszę o powiadomienie mnie z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem w przypadku konieczności odwołania lub przełożenia sesji. W przeciwnym razie obowiązuje opłata za sesję.

Standardowa opłata wynosi 80 euro za sesję. Od stycznia 2024 roku cena wzrasta do 100 euro. Preferuję płatność przelewem bankowym. Jeśli mieszkasz w Polsce, skontaktuj się ze mną w sprawie ceny.

W przypadku trudności finansowych proszę o kontakt, byśmy mogli znaleźć odpowiednie wyjście. 

Zachęcam do skontaktowania się z ubezpieczycielem zdrowotnym w celu sprawdzenia, czy ubezpieczenie obejmuje leczenie zdrowia psychicznego.