Psychoterapia dla par

Informacje ogólne, czym jest terapia dla par?

Psychoterapia to spotkania pary z terapeutą. Pierwsze to konsultacja gdzie poznaje aktualną sytuację związku oraz oczekiwania partnerów. Pytam o rolę drugiej osoby , jak jest postrzegana, jakie uczucia pojawiają się w parze widząc drugą osobę. Z pewnością padnie też pytanie w jaki sposób pary dotychczas radziły sobie z problemami. Następnie wspólnie formułujemy ofertę i cel pomocy.

Podczas spotkań pomagam przyjrzeć się relacjom jakie panują w parze, patrzymy na przeszkody, które stoją na drodze do lepszego wspólnego życia we dwoje. Wspieram w dokonaniu zmian wzmacniając zasoby pary oraz wypracowujemy skuteczne sposoby komunikacji czy działania.

Czasami zalecam skorzystanie z sesji indywidualnych gdy jest taka potrzeba u innych specjalistów.

Terapia dla par to nie tylko rozwiązywanie problemów, ale także budowanie głębszego zrozumienia i wzajemnego wsparcia. To przestrzeń, gdzie można bezpiecznie wyrazić uczucia i pracować nad lepszym funkcjonowaniem związku. W moim podejściu stawiam na otwartość, szacunek i wspólne szukanie rozwiązań.

Dla kogo jest terapia?

Terapia par jest dla tych, którzy chcą pracować nad swoim związkiem, niezależnie od tego, czy pragną poprawić komunikację, rozwiązać konflikty, czy też znaleźć nowe sposoby na zacieśnienie więzi. 

Oto niektóre z sytuacji, w których terapia może być szczególnie korzystna:

Dla kogo terapia może nie być odpowiednia?

Terapia par nie zawsze jest odpowiednia dla wszystkich sytuacji. Istnieją pewne okoliczności, w których inne formy wsparcia mogą być bardziej wskazane:

Każdy związek jest wyjątkowy, a terapia par dostarcza narzędzi, aby skutecznie pracować nad jego rozwojem. Jeśli jesteście gotowi podjąć tę podróż, serdecznie zapraszam do współpracy. Razem możemy odkryć drogę do zdrowszego, szczęśliwszego związku.

Umów się na konsultacje

Czy potrzebujesz wsparcia psychoterapeutycznego? Zapraszam na bezpłatną, 15-minutową konsultację, abyśmy mogli wspólnie ocenić, jak mogę Ci pomóc. To Twoja szansa na pierwszy krok w kierunku lepszego samopoczucia.

Wypełnij krótki formularz poniżej, a ja skontaktuję się z Tobą, aby umówić nasze spotkanie.

Jak wygląda współpraca?

Jak pracuję?

Mój styl pracy jest integratywny i elastyczny, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej pary. Korzystam z różnorodnych metod, w tym pracy z emocjami, ustawień rodzinnych, i terapii procesowej. Nie przepisuję leków, ale w razie potrzeby mogę zalecić konsultacje z innymi specjalistami.

Umawianie sesji:

Zapraszam do umówienia się telefonicznie. Wstępna konsultacja trwa około godziny, podczas której wspólnie ustalimy cele i metody pracy.

Informacje organizacyjne:

Sesje trwają 50 minut.
W przypadku konieczności odwołania sesji, wymagane jest 24-godzinne powiadomienie.
Cena podana w cenniku. Zobacz ceny.

Young people holding by hands at psychological therapy course

W przypadku trudności finansowych, proszę o kontakt w celu omówienia możliwości płatności.

Ubezpieczenie zdrowotne może częściowo pokrywać koszty terapii. Zalecam skontaktować się z ubezpieczycielem w celu uzyskania szczegółowych informacji.